Lipolaser to tak zwany „zimny laser”, wykorzystywany jest do nieinwazyjnych, bezbolesnych, a zarazem skutecznych zabiegów wyszczuplania sylwetki, do zgubienia paru centymetrów w obwodzie ud, brzucha, czy ramion, oraz do pozbycia się podwójnego podbródka.
Zimny laser oznacza, iż światło lasera jest chłodne. Często lasery kojarzymy z wysoką temperaturą, jednak lipolaser jest bezbolesny, zimny, podczas zabiegu nie odczuwamy jego działania w sposób fizyczny.
Lipolaser emituje światło czerwone o długości fali 650nm, które oddziałuje jedynie na tkankę tłuszczową. Światło lasera nie wpływa przy tym na skórę, naczynia krwionośne, czy nerwy. Działa na zasadzie biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych. Pod wpływem działania promieniowania, przenikającego przez skórę, błona komórkowa adipocytów (komórek tłuszczowych) staję się bardziej przepuszczalna. Sam proces nie niszczy komórek, wpływa na zmniejszenie ich objętości oraz utratę funkcji. Komórki tłuszczowe po serii zabiegów lipolaserem stają się obkurczone.
Pod wpływem energii lasera, dochodzi do rozpadu trójglicerydów. Woda, wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, przedostają się do przestrzeni międzykomórkowej, przez pory w błonie komórkowej, a stamtąd są stopniowo metabolizowane, uwalniane z organizmu. W zależności od tempa przemiany materii organizm potrzebuje ok. 2 miesięcy na wydalenie uwolnionego w czasie zabiegów tłuszczu.
Zabieg lipolaserem pozwala w szybki, kontrolowany i bezbolesny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów i wymodelować sylwetkę. Jedna sesja zabiegowa trwa od 15 – 60 min. W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów zalecamy serie minimum 8 zabiegów, z częstotliwością 2 razy w tygodniu (nie częściej niż co drugi dzień). Można łączyć z innymi zabiegami.
Wskazania
- Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, ramionach, czy na podbródku
- Redukcja cellulitu
Przeciwwskazania
- Ciąża
- Karmienie piersią
- Epilepsja
- Stosowanie leków lub ziół światłouczulających 2 tygodnie przed zabiegiem
- Metalowe implanty obecne w miejscu zabiegu
- Choroby układu krążenia
- Problemy dermatologiczne skóry
- Antybiotykoterapia, terapia preparatami z retinoidami
- Choroba nowotworowa